Gymnázium v Bílovci slaví úspěchy po návratu k matematickým třídám

12. březen 2017 | 13:36
Matematika, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comMatematika, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

BÍLOVEC - Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci se vrátilo ke koncepci specializovaných tříd s rozšířeným studiem matematiky.

Reklama

Nominace do reprezentačního týmu na Evropskou matematickou olympiádu dívek v Curychu, postup do celostátního kola olympiády v kategorii A a postup do krajského kola matematické olympiády pro čtyři studenty v kategorii A, jednoho studenta v kategorii B a pět v kategorii C. Tak letos boduje gymnázium z Bílovce.

Skvělé umístění tolika studentů dokazuje, že rozhodnutí bíloveckého gymnázia – vrátit se ke koncepci specializovaných tříd s rozšířeným studiem matematiky – bylo správné.

„Jde o největší počet studentů v soudobé historii školy, kteří takto uspěli. Navíc už podruhé ve dvou letech máme zástupce v celostátním kole matematické olympiády v kategorii A,“ je spokojen ředitel školy Vít Schindler a připomíná, že v tomto školním roce gymnázium po několikaleté odmlce znovu otevřelo jednu specializovanou skupinu s rozšířenou výukou matematiky, kterou navštěvuje dvacet žáků.

Návrat ke koncepci specializovaných tříd s rozšířeným studiem matematiky přivítal i Jaroslav Švrček.

„Letošní výsledky v jednotlivých kolech matematické olympiády jsou srovnatelné s těmi, jakých žáci tohoto gymnázia v dobách, kdy jeho matematické třídy pracovaly naplno,“ pochvaluje si viditelné zlepšení a pokračuje: „S rostoucím počtem šikovných dětí, nadaných na matematiku, vzniká ve škole zdravě konkurenční prostředí, což vede ke zlepšování každého ze žáků. Myslím, že v kategoriích B a C máme letos v krajském kole v ohni několik velmi horkých želízek…"

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Technické služby odhrnují sníh a mají plné ruce práce!

Technické služby odhrnují sníh a mají plné ruce práce!

8/2 / Aktuality / NOVÝ JIČÍN - Těžkou šichtu měli přes noc pracovníci technických služeb v Novém Jičíně, kteří odhrnují sníh z komunikací. Naposledy měli těžkou šichtu z noci na čtvrtek 8. února.


Byl prezidentský kandidát Marek Hilšer skutečně v Novém Jičíně napaden strážníky?!

Byl prezidentský kandidát Marek Hilšer skutečně v Novém Jičíně napaden strážníky?!

14/9 / Aktuality / NOVOJIČÍNSKO - Prezidentský kandidát Marek Hilšer se dostal do křížku se strážníky v Novém Jičíně. K incidentu mezi městskou policií a Hilšerem mělo dojít o posledním víkendu.


Jen šikovnost strojvedoucího zachránila padlého muže na kolejích

Jen šikovnost strojvedoucího zachránila padlého muže na kolejích

14/9 / Aktuality / NOVOJIČÍNSKO - Na mnoha vlakových nádražích se nachází cedule, na které se píše, že je zakázáno přecházet přes koleje. Tím se však neřídil postarší muž v Suchdole nad Odrou u Nového Jičína.


Velká nehoda na Novojičínsku zablokovala dálnici

Velká nehoda na Novojičínsku zablokovala dálnici

18/8 / Aktuality / NOVOJIČÍNSKO - K tragické události došlo v pátek odpoledne na D1 na Novojičínsku. Srážka osobního vozidla a dva nákladních si vyžádala dva životy.

MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeNovojičínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeNovojičínsko.cz na Seznam.cz
MojeNovojičínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeNovojičínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!