Technické služby odhrnují sníh a mají plné ruce práce!

8. únor 2018 | 10:09
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

NOVÝ JIČÍN - Těžkou šichtu měli přes noc pracovníci technických služeb v Novém Jičíně, kteří odhrnují sníh z komunikací. Naposledy měli těžkou šichtu z noci na čtvrtek 8. února.

Reklama

 

V Novém Jičíně začalo intenzivně sněžit a město musí nastalou situaci řešit. Do ulic vyjela veškerá vozidla technických služeb a také smluvně zajištěná technika soukromých firem.

Až do středeční půlnoci bylo v terénu deset vozidel, které odhrnovali sníh a sypali sůl a tři traktory s radlicemi. Navíc bylo možné, že nastoupí ve tři hodiny ráno další pracovní směna a bude se stejnou technikou pokračovat v úklidu města.

„Postupujeme podle plánu zimní údržby. Nasmlouvaná technika zajišťuje úklid komunikací zejména v místních částech, v Kojetíně, Straníku, Žilině a Loučce. Technické služby mají na starosti Bludovice a točnu pro autobusy MHD v Kojetíně,“ komentoval situaci místostarosta Nového Jičína Pavel Rozbroj.

Pracovníci Technických služeb jsou k údržbě sněhu připraveni už od 29. listopadu 2017. Dosud Technické služby za letošní zimu vypotřebovaly už 180 tun soli. „Aktuálně je na skladě 100 tun soli, ale prostřednictvím výběrového řízení máme zajištěnou firmu, která nám v případě potřeby do několika hodin dodá další,“ dodal v tiskové zprávě místostarosta.

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Technické služby odhrnují sníh a mají plné ruce práce!

Technické služby odhrnují sníh a mají plné ruce práce!

8/2 / Aktuality / NOVÝ JIČÍN - Těžkou šichtu měli přes noc pracovníci technických služeb v Novém Jičíně, kteří odhrnují sníh z komunikací. Naposledy měli těžkou šichtu z noci na čtvrtek 8. února.


Byl prezidentský kandidát Marek Hilšer skutečně v Novém Jičíně napaden strážníky?!

Byl prezidentský kandidát Marek Hilšer skutečně v Novém Jičíně napaden strážníky?!

14/9 / Aktuality / NOVOJIČÍNSKO - Prezidentský kandidát Marek Hilšer se dostal do křížku se strážníky v Novém Jičíně. K incidentu mezi městskou policií a Hilšerem mělo dojít o posledním víkendu.


Jen šikovnost strojvedoucího zachránila padlého muže na kolejích

Jen šikovnost strojvedoucího zachránila padlého muže na kolejích

14/9 / Aktuality / NOVOJIČÍNSKO - Na mnoha vlakových nádražích se nachází cedule, na které se píše, že je zakázáno přecházet přes koleje. Tím se však neřídil postarší muž v Suchdole nad Odrou u Nového Jičína.


Velká nehoda na Novojičínsku zablokovala dálnici

Velká nehoda na Novojičínsku zablokovala dálnici

18/8 / Aktuality / NOVOJIČÍNSKO - K tragické události došlo v pátek odpoledne na D1 na Novojičínsku. Srážka osobního vozidla a dva nákladních si vyžádala dva životy.

MojeOstravsko.cz Novinky v regionech

Karvinsko, Opavsko, Havířovsko, Třinecko, Novojičínsko, Frýdecko-Místecko, Bruntálsko


MojeNovojičínsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeNovojičínsko.cz na Seznam.cz
MojeNovojičínsko.cz na Facebooku


Redakce MojeNovojičínsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!